Koło teatralne

KOŁO TEATRALNE w roku szkolnym 2017=2018 prowadzi pani Anna Kaleta

Bardzo ważnym elementem edukacji w naszym przedszkolu są zajęcia teatralne, dzięki którym nasze przedszkolaki szczerze się angażują w to, co dzieje się w przedszkolu, co daje im autentyczną radość tworzenia a także satysfakcję z bycia w centrum zainteresowania, współtworzenia wspólnych projektów, a w dalszych etapach rozwoju łatwość w nawiązywaniu kontaktów i tak oczekiwaną w dzisiejszych czasach pewność siebie.

Każda z pań angażuje się w pełni w projekty teatralne i bez współpracy całej kadry nie powstawałyby tak magiczne przedstawienia, jak teatry cieni, czy wesołe, edukacyjne mini spektakle, przekazujące dzieciom poprzez śmiech i zabawę treści ponadczasowe. Bardzo ważnymi aktorami w licznych scenkach, są nasze przedszkolaki.
Nawet te najbardziej nieśmiałe, zamieniając się w aktorów, nie mają problemów z nazywaniem uczuć, czy odtwarzaniem krótkich scenek. Podczas zajęć uczymy się poprawnej artykulacji głosek, ruchu scenicznego, a także dowiadujemy się jak powstawał i kształtował się teatr na przestrzeni wieków.