Zajęcia otwarte - relacja

W piątek 22 listopada w grupie Maluszków na zajęciach gościli rodzice.
Na wstępie zajęcia pani Dyrektor dokonała pasowania na przedszkolaka Borysa, który ze względu na nieobecność podczas uroczystości przedszkolnej nie był dotychczas pasowany /a każdy przedszkolak na ten moment czeka/.

Następnie pani Jolanta zaprosiła rodziców i dzieci do krainy kolorów i tolerancji.
Przedszkolaki słuchały opowiadania pt. "Mały żółty i mały niebieski", odpowiadały na pytania związane z jego treścią.
Po tym wstępie przedszkolaki wspólnie z rodzicami eksperymentowali farbami - dokonali mieszania kolorów, aby wymalować swoja kredkę na wskazany kolor, uzyskany poprzez zmieszanie barw. Kolejne "czarowanie" dzieci zrobiły mocząc w wodzie dwa paski kolorowej bibuły, w wyniku czego znowu powstawały kolory pochodne.
Następnie pani Jola zaproponowała ćwiczenia oddechowe- dmuchanie piórek, liczenie kredek , zabawy z wykorzystaniem wielobarwnej chusty animacyjnej oraz wspólne śpiewania piosenki "Kolorowe kredki".

Dziękujemy Rodzicom za liczne przybycie i wspólną
różnorodną aktywność ze swoimi pociechami.
Relacja 2019-11-25, 16:37 | autor: Wieslawa Dudek