Nauka i zabawa w domu c.d.

SZANOWNI RODZICE.
W związku z przedłużeniem zamknięcia przedszkoli i szkół w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa zachęcamy do wspólnej nauki i zabawy z dzieckiem w domu. Na naszej stronie znajdą Państwo kolejne linki do ciekawych rozwiązań w tym zakresie.

Prosimy także o osobisty odbiór pakietów edukacyjnych dla 3,4,5 i 6-latków z przedszkola.
Codziennie w godzinach 8.00-15.00
Zapewniamy odpowiednia procedurę bezpieczeństwa w czasie odbioru książek.
Nauczycielki wskażą, które ćwiczenia należy wykonać w domu z dzieckiem.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest wyjątkowa i niektórzy z Państwa są dodatkowo obciążeni nauką ze starszymi dziećmi, ale prosimy także o poświęcenie odrobiny czasu naszym przedszkolakom.
Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i wyrozumiałości w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
WYDAWNICTWO MAC-EDUKACJA przygotowało dla wszystkich przedszkolaków komplet materiałów i rozwiązań pomocnych w tym wyjątkowym okresie na stronie:

EDUKACJA PRZEDSZKOLNA ://www.mac.pl/flipbooki

Ponadto dla młodszych i starszych dzieci MAC poleca:

Wśród zalecanych przez MEN publikacji online do edukacji zdalnej znalazł się E-podręcznik przygotowany przez Grupę MAC. Jesteśmy dumni, że nasza praca włożona w opracowanie tego
e-podręcznika okazała się, w tym trudnym czasie, istotną pomocą dla nauczycieli.

Zachęcam do korzystania z materiałów:

Bogatych zasobów oprogramowania Mozabook: to ponad 1800 animowanych modeli 3D, filmy edukacyjne, zdjęcia, gotowe zadania i ćwiczenia interaktywne - ://www.mac.pl/flipbooki#

Stale uzupełnianej biblioteki podręczników i ćwiczeń (klasy 1-3 i 4-8), kart pracy - www.mac.pl/publikacje
Zasobów blisko 35 programów z serii Didakta (wychowanie przedszkolne i edukacja szkolna) – dostępnych poprzez grupę @ktywni na Facebooku - ://www.facebook.com/groups/MacAktywni/

Komunikat 2020-03-23, 11:55 | autor: Wieslawa Dudek