Kolorowego października c.d.

18 października 2021
maluszki były obserwatorami procesu pieczenia chleba.
Z okazji Dnia Chleba, który przypada na 16.X., przedszkolaki wraz z panią Jolą upiekły według wszelkich prawideł piekarniczych pyszny bochenek chlebka. Wszystkie składniki zostały odmierzone i zważone, wsypane (wlane) do specjalnej maszyny, która "sama" piekła chleb. Po wystygnięciu wypieku, wszyscy członkowie przedszkolnej społeczności poczęstowali się smakowitą, zdrową kromeczką.

Kolejne zajęcia kulinarne poświęcone zostały MAKARONOWI. Podczas zajęcia dzieciaki poznały w praktyce tajemnicę powstawania makaronu- samodzielnie robiły makaron z wykorzystaniem profesjonalnego urządzenia. Następnie wykonane wstążki wieszały na specjalnej suszarce. Poznały ciekawostki związane z wykorzystaniem tego produktu w popularnych daniach oraz oglądały opakowania z makaronem o różnym kształcie. Na zakończenie zajęcia dzieci uczestniczyły w makaronowej sesji zdjęciowej.
Podczas zajęć koła plastycznego "Leśnych Skrzatów", powstały jesienne drzewa. Do pracy dzieci potrzebowały: pomalowanych makaronowych kokardek, plasteliny oraz papierowych tacek. Na obiad podano zupę pomidorową z literowymi kluseczkami i makaronowe świderki z sosem truskawkowym.

W ostatni piątek października przedszkolaki przyniosły na zajęcia różnorodne pomarańczowe DYNIE. Obie grupy bawiły się na rożne sposoby- muzycznie śpiewając, animowały zwierzątkami umieszczonymi na małych karteczkach. Dzieci opisywały swoje dynie, liczyły je, układały zdania ze słowem "dynia".
W ramach zajęć koła plastycznego najmłodsze dziewczynki wykleiły małymi karteczkami wielką dynię. Po południu wszystkie "Leśne Skrzaty" uzupełniły obrazek z dynią plastelinowymi kuleczkami.
Wszystkie dzieci otrzymały Dyniowy Dyplom.
Relacja 2021-11-15, 20:23 | autor: Wieslawa Dudek