Nadszedł LISTOPAD

W środę 03.11.2021 przedszkolaki wybrały się na spacer do sierszańskiego parku.
Pod pomnikiem Bojowników z terenu Sierszy i okolic poległych w walce z niemieckim faszyzmem" zapaliliśmy znicze, oddając cześć ich pamięci.

W dalszej kolejności, korzystając z pięknej pogody, przedszkolaki spacerowały po parku. W pobliżu willi NOT trafiły na bezpieczny zakątek dla latających przyjaciół. Schronienie to zapewnia owadom spokój zimą. Maluszki obserwowały owadzi hotel wypełniony szyszkami, słomianymi wiązkami, gałązkami sosnowymi, powiązanymi tyczkami bambusowymi, pniaczkami z wydrążonymi otworami, pęczkami suszonej trawy. Po spacerze, pełne wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola na smaczny obiadek.

05 listopada 2021 z okazji Dnia Postaci z Bajek pani Jola, przebrana za renifera , czytała maluszkom opowiadanie Heleny Bechlerowej p.t. " Kolczatek". Mali słuchacze uważnie śledzili losy bohaterów bajki, oglądając pasujące do bajki ilustracje. Po czym odpowiadali na pytania dotyczące przygody jeżyka. Do sesji zdjęciowej wykorzystaliśmy Postać Myszki Mini, w którą dzisiaj przypadkowo wcieliła się Wiktoria.
------------------------------------------
Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny.
Po ponad stu latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.
11 listopada to symbol walki o wolność, to znak wiary i zwycięstwa, to dzień o którym marzyli nasi rodacy minionych epok.
Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie
Z okazji tego wielkiego narodowego święta po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu. O godzinie 11.11 obie grupy przedszkolne wspólnie odśpiewały hymn Polski, aby oddać szacunek wszystkim Polakom, którzy odeszli, walcząc o naszą wolność. To dzięki Nim możemy cieszyć się wolną Ojczyzną.

Relacja 2021-11-15, 20:45 | autor: Wieslawa Dudek