Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Jesienne aktywności Starszaków

21 października "Ekoludki" obchodziły Dzień bez skarpetek. Dzieci celebrowały ten dzień na boso. Na początku ściągnęliśmy buty, skarpetki i przywitaliśmy się lewą stopą z prawą stopą. Stopy się przytulały, sprawdzały czy lewa stopa ma tyle paluszków co prawa stopa. Następnie nasze nogi bawiły się woreczkiem, unosiły go do góry, podrzucały, przekładały, robiliśmy również masaż stóp woreczkiem. Dzieci odrysowywały swoje stopy na kartce, a następnie je ozdabiały. Na koniec był sensoryczny tor przeszkód, dzieci miały za zadanie przejść na boso po ścieżce (były szyszki, folia bąbelkowa, a nawet kasztany!) Śmiechu było bardzo dużo!

W poniedziałek 25 października "Ekoludki" obchodziły Dzień Makaronu. Na zajęciach poznaliśmy ciekawostki makaronowe, jego wygląd, rodzaje, zastosowanie oraz sposób powstawania. Dzieci miały możliwość klasyfikowania makaronów pod względem wielkości i kształtu. W ramach zabawy matematycznej dzieci stworzyły kolorowe węże oraz wysokie wieże. Na koniec zajęć każdy przedszkolak stworzył makaronową pracę plastyczną. Cóż to była za zabawa!

29 października przedszkolaki obchodziły Dzień Dyni.
Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły z domu dynię, która towarzyszyła im podczas zabawy "Cicho sza!".
W trakcie zajęć dzieci poznały wielka różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Wśród zabaw dyniowych nie mogło zabraknąć skoków przez dynię, slalomu dyniowego, a także dyniowych kręgli.
Każdy przedszkolak wykonał również dyniowe prace plastyczne.

Relacja 2021-11-25, 22:10 | autor: Wieslawa Dudek
Przedszkolowo.pl logo