Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Wrzesień u Ekoludków

We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z zasadami ruchu drogowego. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto dzieci wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z ruchem drogowym. Poniżej zdjęcia grupowych prac plastycznych "Sygnalizator świetlny dla pieszych i dla kierowców".

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki.
Przedszkolaki wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki, historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej, dzieci stempelkowały patyczkami tworząc swoje arcydzieła. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i kolorowych kulkach. Tego dnia było kolorowo i radośnie.

20 września
to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Wspaniałej zabawy nie mogło, więc zabraknąć i w naszym przedszkolu. Było wszystko to, co uwielbiają przedszkolaki: taniec, śpiew, czytanie bajek, kolorowe balony, kolorowanki, a także słodkie małe, co nieco. Każdy przedszkolak musiał zmierzyć się z kolorowym torem przeszkód przygotowanym przez Panie.
To był bardzo wesoły dzień.

Relacja 2021-11-25, 22:27 | autor: Wieslawa Dudek
Przedszkolowo.pl logo